HİZMETLERİMİZ

 

 

 

 

Testler – Ölçme ve Değerlendirme

Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde uyguladığımız testler ve ölçme-değerlendirme kriterleri sayesinde öğrencilerimizin eğitim haritasında ne kadar yol kat ettiğimizi belirliyor ve yeni bir yol haritası oluşturuyoruz. Her bir öğrencimize özel olarak sunduğumuz testler ve ölçme-değerlendirme sistemleri arasında; Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Türkçe İfade Ve Alıcı Dil Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Portage Erken Çocukluk Donemi Gelişim Ölçeği, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Eğitimsel Gelişimsel Değerlendirme gibi seçeneklerle öğrencimizin eğitime tam destek sağlıyoruz.

 

 

 

 

 

Eğitimsel Gelişimsel Değerlendirme – Tanılama

Özellikle 0 – 6 yaş dönemindeki çocuklara uyguladığımız eğitimsel gelişimsel değerlendirme sistemleri sayesinde çocuğun gelişimindeki farklılıkları ortaya çıkarıyoruz. Erken dönemde tespit ettiğimiz tanılama yöntemleri sayesinde çocukların gelişimlerini çok daha hızlı bir şekilde tamamlamalarına olanak sağlıyoruz. Çocukluğun erken dönemlerinde tanılama yaptığımız durumlarda, hareket noktasını net bir şekilde belirleyerek harekete geçiyoruz. Son derece kritik bir öneme sahip olan eğitimsel gelişimsel değerlendirme ve tanılama yöntemleri sayesinde çocuğun hayatının merkez noktasını ideal bir şekilde belirliyor ve yaşam kalitesini yükseltecek bireysel uygulamalara imzamızı atıyoruz.

 

 

 

 

 

Ev Ziyaretleri


Evde uygulanacak olan programların hazırlanması, evde eğitim verecek olan personelin yeterlilik ve uygulamalarının kontrolü gibi süreçleri temsil eden ev ziyaretleri ile öğrencilerimizin gelişimlerine destek veriyoruz. Rehabilitasyon merkezimizde verdiğimiz eğitimlerin ev ortamında da uygulanabilmesi adına kesintisiz hizmetler veren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz, özel bir müfredat ile eğitim süreçlerinin mükemmelleştirilmesini sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

Okul ZiyaretleriUzmanlarımız, Defne Duru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerimiz için aile ile okul arasındaki iş birliğini sağlamak adına okul ziyaretlerinde bulunur. Okul öncesi dönemden başlayarak tüm dönemlerin kapsandığı okul ziyaretlerinde eğitimde akıcı bir bütünlük sağlama amacını güdüyoruz. Yaptığımız ziyaretler sonucunda yönetim, ekip ve aile görüşme sürecinin faydalarını ele alıyor ve eğitim metotlarımız üzerinde düzenliyoruz. Eğitimin kalitesini yükseltmek adına gerçekleştirdiğimiz okul ziyaretleri sonrasında aileler ile birlikte hazır bulunuşluk değerlendirmesi yapıyor ve kaynaştırma seminerleri düzenliyoruz.

 

 

 

 

 

Ulaşım ve Servis

Ulaşım ve servis imkanlarımızla öğrencilerimizin güvenli ve hızlı bir şekilde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimize ulaşmasını sağlıyoruz. Evlerine ulaştırılan öğrencilerimizi ebeveynlerine teslim ettikten sonra bir sonraki öğrencimizin ailesine ulaşmak için yola çıkıyoruz. Sunduğumuz güvenli ve kaliteli hizmet ile kusursuz hizmet anlayışımızı bütüncül kılıyoruz.

Sizde Kaliteli Eğitimden Faydalanmak İçin İletişime Geçin